We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. If you continue without changing your settings, we will assume that you agree to receive all cookies. Continue

The College of Haringey, Enfield and North East London

Graduation ceremony 2016Students celebrate at our Graduation ceremony in July.

Congratulations to all our student and apprentices who graduated this year.

Below is a full list of those graduates who completed their courses in 2016.

 

Access to HE Diploma in Engineering

Adem Awol Abdelshikur

Taiwo Akinwandeg

Wayne Barthelmy

Turan Hudasoy

Mikhail Rotchev Mallare

Julius Mbakwe

Antonio Miranda

Mahdi Mohamed

Hans Munevar Muriel

Gabriel Ogunribido

Luqman Osman

Ali Emre Ozer

Fakhar-E-Jahan Sajid

Nick Spencer-Vellacott

Didier Wami

Yosief Zerisenay

Tauras Zukaitis

Access to HE Diploma in Nursing

Kimberley Adjei

Barbara Afful

Mahfuza Akter

Laura Alabi

Sophia Amoah

Motunrayo Arifase

Beilul Asgodom

Keeleigh Bennett

Leticia Boansi

Tasha Brown

Louise Cash

Muchaneta Chivinge

Christina Coates

Jerico De Mata

Chinwe Ejeah

Risikat Fadeyi

Rosemary Fenny

Leah Fowler

Asha Hassan

Kai Heller

Jo-Lee Humpries

Ifeoma Igboanugo

Michelle Jaisingh

Ayda Keba

Samira Omar

Itohan Osarenmwinda

Jemma Poole

Faye Rawlinson

Feysel Shehebo

Baydan Sheikh

Ryianna Stavrinides-Edwards

Nitin Suntoo

Dominique Tawil

Sharraine Thompson

Andre Thompson-Quartey

Redemmer Visaya

Israa Warfa

Theresa White

Access to HE Diploma in Science

Mohammed Abubakar

Maryam Ali

Josephine Bew

Samantha Bowden

Habibe Boyraz

Esther Dahan

Kidane Haile

Justina Johnson

George Knight

Latoya Lewis

Alcina Lopes De Sa

Ava McDonald

Benjamin Opoku

Richard Ozor

Dewi Rees

Gadir Saleh Al-Mashalawi

Ismat Serwaa Boadi

Victor Tchuekam Tapah

Ayesha Thompson

Mary Leona Umeh

Isobel Winfield

Marc Abalos

HNC Computing

Billy Baldwin

Stephen Blum

Alexandros Christoudias

Gershon Fosu

Ciprian Hincu

Jhovan Kerr

Renato Lopes

Kevin Luna

Roble Mohamed

Felipe Sousa De Jesus

Michael Whyte

HNC Animation

Alexandru Budulan

Abigail Evans

Jeffrey Karkari-Apau

Eirini Naskou

Foresyth Obiaraeri

Sartaj Singh

Dean Siyaad

Magdalena Zabecka

Access to HE Diploma in Creative Media

Mohammed Ali

Morris Bailey

Isaac Cole

Abdullah Djaboub

Wayne Harvey-Pilot

Jovane James

Md Abu Joni

Natanael Martins

Thomas Opoku

Stephanie Richards-Palmer

Andreia Rodrigues Paim

Malik Sezer

Carlton Shakespeare

Luke Taylor

Foundation Degree Counselling

Regina Tapping

Sara Schwartz

Nashtha Shalini Naigum

Soraya Mohammadi

Christine Asikuru

Bogumila Malinowska

Ophelia Baffour-Awuah

Sabiha Hassan

Frances Fraser

Luiza Negura

Ute Bedemann

Annabell Gabriel

BA (Hons) Counselling

Cinzia Bacaro

Ben Carmedy

Lesley Duce

Robert McManus

Gazala Malik

Simone Riviere

Alison Sciascia

Tamanna Sultana

Sharon O’Connor

Denise Williams

Specialist Diploma in Teaching English Literacy and ESOL

Asrielle Bryan

Nicola Churcher

Ngoc Anh Dao-Ephigene

Melike Dosku

Amy Hanoman

Beverley Jones

Andre Joseph

Harriet Osei-Fosu

Evin Sadoun

Armita Shirazi

Amela Shiroka

Audrey Stephenson

Natasha Yakubova

Specialist Diploma in Teaching disabled learners

Elfneh Bariso

Florence Durojaiye

Mahboubeh Fadaei Ardestani

Kathleen Foster

Usha Gopaul

Samantha Sturgeon

Joanna Szlagor-Zdunczyk

Monica Wilson

Natasha Yakubova

Diploma in Education and Training

Amy Hanoman

Christina Hares

Serveta Hoxha

Elize Huseyin

Hamda Mohamed

Obi Onyido

Reza Orak

Harriet Osei-Fosu

Alwyn Reid

Sangeeta Roy

Rebecca Shah Conel

Diploma in Education and Training
(continued)

Helen Sullivan

Shamara Williams

Sean Willoughby

Advanced Apprenticeship in
Accountancy

Benjamin Ahmet

Zafare Alibhai

Phoebe Antiri

Bwalaya Banda

Kyree Cabey

Mehmet Colak

Jordan Cornelius

Priscilla Fernandez

Steven Gallego

Sabrina Carcha

Bradley Gibbons

Priya Gozra

Nathan Hudson-Anastasiou

Hudson Hughes

Chanda Kaur

Reema Khamar

Jokum Manu

Sahibul Meah

Sismail Mohammad

Asmir Shaikh

Devraj Sira

Joel Titley

Zoynal Uddin

Charlee Vaz

Intermediate Apprenticeship in Business Administration

Franklin Amadu

Ryan Sinclair

Georgina Solan-Ioannou

Kirsten Dwyer

Patrizia Marra

Rebecca Moore

Adam Navsa

Imani Ritchie

Hamza Rowntree

Chelsey Saunders

Kane Thomas

Christopher Titchen

Jessica Wooding

Alibah Zafar

Advanced Apprenticeship in Horticulture

Oliver Anstee

Lawrence Knowles

Natalie Meredit

Intermediate Apprenticeship in Children & Young People’s Workforce

Sibel Atma

Bridgit Baniba

Ellie Connolly

Isabel Moody

Leanne Neary

Stephanie Thackeray

Intermediate Apprencticeship in Hairdressing

Doralice Casas Aranda

Rachael Balban

Lauren Burns

Chirilenco Anjela

Virginia Chrisostomou

Chloe D’vaz

Rebekah Quildan

Yasemin Mehmet

Andreea Timis

Intermediate Apprenticeship in Health & Social Care

Abul Alom

Shahida Begum

Heather Bramley

Daniell Cherrington-Brade

Katrina Campbell

Andre Fraser

Stacyann Green

Gorretti Kasozi

Katalin Szabo

Ilona Lesniak

Katalin Szabo

Brittney Victor

Mohammed Walters

Advanced Apprenticeship in Cleaning &
Environmental Services

Joanne Bishop

Mark Bishop

Kevin Callery

Advanced Apprenticeship in Business
Administration

Reece Charles

Stephanie Partou

Christopher Titchen

Kane Thomas

Saiful Haque

Intermediate Apprenticeship in Construction Building

Luke Cillia

Gavin Daniels

Paul Mitchell

Lee Stone

Marcus White

Advanced Apprenticeship in Plumbing & Heating

Daniel Dore

Intermediate Apprenticeship in Plumbing and Heating

Alexander Sterne

Advanced Apprenticeship in Health & Social Care

Gifty Ameka

Virginia Chrisostomou

Kalliopi Daleziou

Queen Kgomo

Olukayode Fashola

Hanneke Kloot-Nwoke

Twanda Mhiza

Muzne Muftah

Betty Mukasa-Namale

Cavell Weitz

Intermediate Apprenticeship in Cleaning &
Environmental Support Services

Konadu Kwaku Asare

Abu Jahed

Rana Miah

Alfie Rance

Ricci Smith

Christopher Stevens

Zahed Suleman

Mark Woodards

Advanced Apprenticeship in Construction
Building

Robert Scott

Employer Recognition Awards

Partner - Haringey Council, presented to Janet Willoughby

Partner - Enfield Council, presented to Susan Hickey

Partner - One Housing Group, presented to Adetoun Adewale and Elizabeth Sheppard

Supporter - Kings Kids Day Nursery, presented to Pat Akwenuke

 

Enquiry Form

Please tell us your name

Please enter your date of birth

Please tell us your email address

Please tell us your mobile number

Please tell us your enquiry

Invalid Input

Please enter the text

Invalid Input

×