Tracking

We would like to place cookies on your computer to help us make this website better. If you continue without changing your settings, we will assume that you agree to receive all cookies. Continue

The College of Haringey, Enfield and North East London


London’s #1 College for Skills

The evening of Monday 3 December saw CONEL hold its Excellence Awards for 2007.

The Excellence Awards ceremony, which took place at the recently opened Bernie Grant Arts Centre, was organised by the College to celebrate the achievements of our learners, the commitment of our staff and the support of our sponsors and partner organisations.

 

 

The full list of winners is:

Shengul Mustafa Skills for Working Life Excellence Award, Sponsored by SELECT Education
Harrison Ward Skills for Plumbing Excellence Award
Natasha McDonald Skills for Plumbing Excellence Award
Bami Sadiq Key Skills Excellence Award
Antoinette Senior Key Skills Excellence Award
Olawunmi Akib Skills for Working Life Excellence Award, Sponsored by SELECT Education
Stella-Rae James Skills for Computing Excellence Award
Yildiz Demir Skills for Computing Excellence Award
Jordan Robinson Skills for Computing Excellence Award
Nezaket Okur Skills for Computing Excellence Award
Nilufer Dogan Access to Higher Education Excellence Award
Shevket Ibrahim Skills for Brickwork Excellence Award
Samuel Donkor Skills for Literacy Excellence Award
Omaima Kora Skills for Literacy Excellence Award
Stephen Clarke Skills for Construction Excellence Award, Sponsored by Instrotech Ltd
Tarkan Kurter Skills for Plumbing Excellence Award, Sponsored by The Worshipful Company of Plumbers
Katie Hewer Apprentice of the Year Excellence Award, Sponsored by W L Cooke Ltd
Guy Djedje Skills for Sport Excellence Award
Constantinos Costi Skills for Sport Excellence Award
Filiz Ozturk Housing Excellence Award
Kedisha Burnett Learning Mentor Excellence Award
Maureen Braithwaite Trade Union Education Excellence Award
Lenford Watson Skills for Painting and Decorating Excellence Award
Gitana Misinaite Key Stage 4 Excellence Award
Lucia Durcatova Skills for Hairdressing Excellence Award
Ingrid Richards Skills for Hairdressing Excellence Award
Zadie Oates Skills for Hairdressing Excellence Award
Amna Mohammad Skills for Childcare Excellence Award
Susanna Nyarko Skills for Care and Health Excellence Award
Marija Sniukaite Key Stage 4 Excellence Award
Karima Jafri Access to Nursing Excellence Award
Tendai Mugweni Skills for Science Excellence Award
Kamil Nowak ESOL Foundation Excellence Award
Binti Muhumed ESOL Adult Foundation Excellence Award
Vandyck Opoku Skills for Carpentry Excellence Award
Serena Haughton Child Care Education Excellence Award
Emma Chau Skills for Business Excellence Award
Marian Dudzik ESOL Foundation Excellence Award
Gulsum Dogan ESOL Adult Foundation Excellence Award
Sara Abazari ESOL Foundation Excellence Award
Carine Muniama ESOL Adult Foundation Excellence Award
Sevda Araz ESOL Foundation Excellence Award
Fiqrete Iliazi AAT Excellence Award
Tsega Eyob AAT Excellence Award, Sponsored by AAT
Kalaiwani Gantan AAT Excellence Award, Sponsored by AAT
Andrea Yiasoumi AAT Excellence Award, Sponsored by AAT
Mesfin Sileshi Young Apprentice of the Year Excellence Award
Employer awards
TSG Building Services Employer Excellence Award
North London Home Care Employer Excellence Award
Ashness House Employer Excellence Award
unionlearn Employer Excellence Award
Enfield Council Employer Excellence Award
RWD Magazine Employer Excellence Award
Staff Awards
Finola Byrne, Northumberland Park School School Link Worker of the Year
Jean Sheppard Vocational Tutor of the Year
Azize Asan Teacher of the Year
Vik Seeborun Tutor of the Year
David Crudgington Support Staff Member of the Year

Enquiry Form

Please tell us your name

/ /

Please enter your date of birth

Please tell us your email address

Please confirm your email address

Please tell us your mobile number

Please tell us your enquiry

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

×